Wakacje w stolicy – poznaj najciekawsze atrakcje dla dzieci!

W okresie wakacji dzieci potrzebują spożytkowania swojej energii i odpoczynku od szkolnych obowiązków. Dlatego, oczekują nowych atrakcji, które urozmaicą im czas. Możliwości jest wiele, ale z pewnością sprawa jest nieco trudniejsza, kiedy całe wakacje spędzane są w mieście. Dzieciaki z Warszawy mogą jednak być spokojne w kwestii dostępnych atrakcji. Stolica obfituje w wiele ciekawych miejsc kultury i rozrywki również dla najmłodszych. Gdzie zatem warto zabrać dzieci? Jak ciekawie zaplanować im czas w mieście?

Top 10 atrakcji dla dzieci w Warszawie!

 1.    Warszawskie zoo! Jest duże, różnorodne i fascynujące. Dla dzieci spotkanie z egzotycznymi mieszkańcami stolicy z pewnością będzie wspaniałą przygodą.
  2.    Centrum Nauki Kopernik. To wyjątkowe, nowoczesne muzeum, które uczy i bawi. Ma przygotowane dla najmłodszych zwiedzających mnóstwo atrakcji i tajemnic do odkrycia.
  3.    Muzeum Świat Iluzji jest miejscem, które styka z niesamowitymi złudzeniami optycznymi. To prawdziwa gratka dla zmysłów i doskonałe wrażenia.
  4.    Manufaktura Cukierków to słodkie miejsce, które zachwyca dzieci. Prezentuje jak powstają cukierki i umożliwia stworzenie własnej, słodkiej kompozycji smakowej.
  5.    Park trampolin. W Warszawie jest, aż kilka miejsc, w których można oddać się beztroskiemu skakaniu.
  6.    Park linowy nad Wisłą. Wiszące mosty z przeszkodami i zjazdy tyrolskie, czekają na dzieciaki tuż nad samą Wisłą. To wspaniała zabawa z pięknym widokiem na miasto.
  7.    Ogród Botaniczny UW, jest miejscem, w którym można się zachwycić prawdziwą naturą. Jest atrakcyjne zarówno dla młodszych, jak i starszych.
  8.    Folwark Bródno zaprasza na spotkanie ze zwierzętami gospodarskimi. To wyjątkowe miejsce, w którym można pogłaskać króliki, czy też nakarmić kózki.
  9.    Muzeum dla Dzieci, to kolejne miejsce na kulturalnej mapie Warszawy, które uczy i bawi. Dostarcza fascynującej wiedzy ze świata i historii.
  10.    Stacja Muzeum, prezentuje ogromne pociągi: pasażerskie, wojskowe i lokomotywy, które wywierają naprawdę spore wrażenia. To miejsce, które posiada unikalne eksponaty i wiele atrakcji.

Innym wspaniałym miastem w Polsce jest Rzeszów, o którym piszemy na https://rzeszowinfo.pl.