Co warto zobaczyć w Paryżu?

Co warto zobaczyć w Paryżu? Zanim jednak przejdę do odpowiedzi na to pytanie, kilka słów o samym Paryżu. Jest to stolica Francji. zarazem największe jej miasto położone nad Sekwaną. Jest to centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne całego kraju.

Historycznym centrum Paryża jest położona na Sekwanie wyspa Ile de la Cite. Na niej mieści się katedra Notre-Dame Paris. Wizytówką miasta jest słynna na całym świecie wieża Eiffla, która w okresie wznoszenia, była największą budowlą na świecie. Stanowi ona symbol miasta i niekiedy całego kraju. Paryż to miasto zakochanych. Ma do zaoferowania wiele unikatowych zabytków.

Kolejnym z nich jest katedra Notre-Dame, jedna z najbardziej znanych katedr na świecie. Jest to budowla gotycka znana chociażby z powieści Victora Hugo, „Dzwonnik z Notre-Dame”. Jej nazwa odnosi się do Matki Bożej i została przetłumaczona jako Nasza Pani. Kolejnym zabytkiem kultu religijnego we Francji jest Bazylika Sacre-Coeur, wybudowana na szczycie Montmartre w Paryżu. Dla zwiedzających turystów kościół ten, pod wezwaniem Serca Jezusowego, otwarty jest codziennie między 7. 00 a 22. 30.

Będąc w Paryżu, czy to na romantycznym weekendzie, czy dłuższym urlopie, warto odwiedzić najbardziej ulicę miasta, czyli Aleję Pól Elizejskich. Odbywają się tam uroczyste parady i ceremonie a także wszelkie manifestacje. W Paryżu mieści się także muzeum Luwr. Jest ono jednym z największych muzeów sztuki na świecie. Wenus z Milo oraz Mona Lisa to najpopularniejsze dzieła sztuki znajdujące się w jego zasobach.

Godne uwagi turystów z zagranicy jest także dzielnica Montmartre i Most Aleksandra III. Paryż, jak widać to nie tylko miasto zakochanych ale także siedziba wielu zabytków oraz dzieł sztuki z różnych epok.

A jeśli wybierasz się na wakacje do polski, koniecznie zobacz, co możesz robić latem w Tarnowie.