Najlepsze kraje do uprawiania sportów ekstremalnych w Europie

Stary Kontynent zawsze był ulubionym celem turystyki międzynarodowej. Niezliczone rzesze ludzi rok w rok przylatują do Europy, aby cieszyć się architekturą, muzeami, gastronomią i tradycjami niezliczonych monumentalnych miast naszego kontynentu… Dziś skupimy się na miejscach, w których można uprawiać sporty ekstremalne w Europie, czyli na czymś, co nie jest tak powszechne.

  1. Islandia

Jeśli lubisz przeżywać przygody, których nigdy nie zapomnisz, Islandia jest zdecydowanie krajem, który powinieneś odwiedzić. Islandia, najbardziej wysunięte na północ państwo Europy, leży na wyspie pochodzenia wulkanicznego na środku Morza Północnego. To właśnie dzięki temu wulkanicznemu pochodzeniu wyspa jest rajem dla poszukiwaczy przygód.

W okolicy znajdują się liczne czynne wulkany, tunele lawowe… ale nie tylko – położenie w pobliżu bieguna północnego sprawia, że przygody mogą koncentrować się na lodzie. W Islandii znajdziesz też wiele wycieczek na lodowce, speleologię w jaskiniach lodowych, trasy dla skuterów śnieżnych…

  1. Bułgaria

Tego się nie spodziewałeś. Bułgaria nie jest najpopularniejszym celem podróży turystycznych, nie ma też tak ekstremalnego klimatu jak Islandia. Jednak to, co kraj ten ma do zaoferowania w zakresie sportów ekstremalnych w Europie, to nieskończona liczba naturalnych krajobrazów i doskonale zachowanych gór, z których mogą korzystać odwiedzający.

Kraj ten, położony we wschodniej części kontynentu, tuż nad Grecją, oferuje wiele możliwości przeżycia przygód. Wszystkie koncentrują się na żywiołowej przyrodzie: wędrówkach po lasach i surowych górach, wspinaczce skałkowej, speleologii w jaskiniach…

  1. Szwajcaria

Bez wątpienia Szwajcaria jest jednym z tych krajów, które jako pierwsze przychodzą na myśl, gdy myślimy o idealnych miejscach do uprawiania sportów ekstremalnych w Europie. Położenie w centrum Europy Zachodniej, z Alpami zajmującymi prawie dwie trzecie powierzchni kraju, sprawia, że jest to raj dla tych wszystkich turystów, którzy chcą, aby sporty zimowe stały się głównym celem ich wakacji. Wiedząc, że dominującym krajobrazem kraju są Alpy, wiele osób jest już świadomych szeregu przygód dostępnych w Szwajcarii: snowboard, narciarstwo, rafting, wspinaczka i wiele innych aktywności związanych z górami.

A jeśli preferujesz spokojne zwiedzanie, spójrz na stronkę https://halotychy.pl i zapewnij sobie relaksujące spacery w pięknych miejscach w towarzystwie najbliższych.