Aktywny wypoczynek w Tunezji

Choć powszechnie kojarzona jest z plażowaniem, możliwości spędzania czasu w aktywny sposób jest tu wiele. Tunezja to atrakcyjny kierunek podróży dla osób stawiających na ruch oraz na uprawianie sportów. Z jakich możliwości mogą tu skorzystać ci turyści, dla których niezwykle ważną kwestią staje się aktywny wypoczynek?

Wypoczynek w Tunezji

Tunezja to kraj przyjazny dla tych turystów, którzy stawiają na sporty wodne. Cieszą się one ogromną popularnością, a na pięknych plażach w rejonie Morza Śródziemnego nie brak specjalistycznych ośrodków sportowych. To dzięki nim turyści mogą aktywnie spędzać czas na plaży oraz w wodzie. Jak czytamy na portalu turystycznym www.turystykainfo.pl, Hammamet oraz Sousse są kurortami, w których można poznać tajniki jazdy na nartach wodnych lub pływania na desce surfingowej.

Nurkowanie w Tunezji

Dodajmy, że Tunezja jest również krajem idealnym dla tych, którzy są miłośnikami nurkowania. Sport ten uprawiać można w wielu kurortach m. in. w Tabarce oraz w Monastirze – bardzo ważnych ośrodkach turystycznych. Tunezja to również kraj idealny dla tych, dla których aktywny wypoczynek to nie tylko sporty wodne. Idealnym sposobem na połączenie turystyki z aktywnością stają się wycieczki w głąb pustyni. Są to wyprawy typu safari, których organizacją zazwyczaj zajmują się tunezyjskie biura podróży. Z ofert takich warto skorzystać m. in. na wyspie Djerbie, w przypadku której pustynne krajobrazy już dawno stały się ogromnym walorem. Tunezja jest tez jednym z tych rejonów świata, w których doskonale rozwija się turystyka konna. To kolejna oferta dla tych miłośników podróży, którzy chcą aktywny wypoczynek połączyć ze zwiedzaniem najciekawszych zakątków tego kraju. Idealnymi rejonami dla tych, którzy chcą organizować takie wycieczki, jest wyspa Djerba.