Dlaczego podróżować samemu?

Podróżowanie jest jednym z najbardziej niezapomnianych przeżyć, jakie można wykonywać w całym swoim życiu, daje radość, napełnia energią, ale przede wszystkim pozwala poznać nowe miejsca i niezwykłe kultury.

 1. Kiedy podróżujesz sam, jesteś wolny, aby robić to, co chcesz i przemieszczać się w swoim własnym tempie, nie musisz zadowolić nikogo oprócz siebie.
 2. Kiedy podróżujesz do innych miejsc, język może być barierą lub szansą – to zależy od Ciebie. Podróżowanie samemu może być kolejnym powodem, dla którego warto nauczyć się nowego języka.
 3. Podróżowanie na własną rękę zmusi Cię do poznawania nowych ludzi, więcej się uśmiechaj i szukaj bardziej skomplikowanych rozmów.
 4. Bycie kobietą może cię powstrzymywać od podróżowania w samotności, ponieważ czujesz, że niebezpieczeństwa są większe. Jednak podejmując odpowiednie kroki prewencyjne, będziesz bezpieczna i na pewno pokonasz wszelkie trudności.
 5. Jeśli uważasz, że jesteś osobą nieśmiałą lub introwertyczną, podróżowanie w pojedynkę pozwoli Ci poznać innych ludzi, nawiązać lepsze relacje. Będziesz zaskoczony tym, do czego jesteś zdolny
 6. Ważne jest, aby pamiętać, że to ty wyznaczasz tempo podróży. Jeśli lubisz fotografię i chcesz zostać w jednym miejscu, by robić różne ujęcia, zrób to! To twoja podróż, twój czas, twoja przestrzeń.
 7. Jeśli chcesz spędzić cały dzień w hotelu, w spa lub na zajęciach, nie zastanawiaj się nad tym ani chwili, ciesz się chwilą.
 8. Zapomnij o planach, harmonogramach i terminach. Improwizacja jest częścią wycieczki, jeśli nie chcesz iść do muzeum i wolisz odwiedzić plażę, możesz to zrobić.
 9. Możesz spotkać miłość na swojej drodze. To z pewnością sprawi, że Twoja podróż będzie ekscytującym i niepowtarzalnym doświadczeniem.
 10. Rozwiniesz swoją intuicję, będziesz wiedział jak prawidłowo myśleć i działać w odpowiednim momencie, wykorzystasz swoją wnikliwość w każdej sytuacji, która stanie na Twojej drodze.
 11. Będziesz czuł się wolny przez cały czas. To podróż Twoich marzeń i przekonasz się, że robisz to, co zawsze chciałeś robić.
 12. Staniesz się bardziej kreatywny. Każde miejsce, które odwiedzisz, będzie jak niezbadane terytorium, które sprawi, że twój umysł stanie się kreatywny. A przede wszystkim, podróż samemu zmusi Cię do wyjścia ze swojej strefy komfortu. Będziesz stawiać sobie wyzwania i nauczysz się jak radzić sobie w każdej sytuacji, która stanie na Twojej drodze. To będzie wyjątkowe doświadczenie. Pamiętaj, że podróżowanie w pojedynkę nie oznacza, że zawsze będziesz sam. Raczej oznacza to, że masz możliwość poznawania nowych ludzi. Nikt nie będzie Cię oceniał, czy wydałeś za dużo pieniędzy na pamiątki, nic z tych rzeczy.

W innym powiązanym artykule przeczytasz o odwrotnej sytuacji: Dlaczego dobrze podróżować w grupie?