Albania: gdzie warto się wybrać?

Albania to jeden z piękniejszych krajów bałkańskich, który zyskuje coraz większe uznanie wśród miłośników podróży. Nic w tym dziwnego, gdyż ten skrawek świata może nas oczarować ogromną ilością zabytków oraz malowniczych zakątków, obok których nie można przejść obojętnie. W jakich miejscach z pewnością warto się zatrzymać podczas wycieczki po tym kraju?

Dla wielu turystów, którzy chcą poznać Albanię, ważnym punktem w programie wycieczki po jej terenie będzie Tirana. To stolica państwa, mogąca się pochwalić pięknym meczetem z XVIII wieku oraz ciekawym muzeum, w którym zgromadzono sporo cennych eksponatów związanych z historią tego kraju. Albania to również szereg uroczych miasteczek, mogących się pochwalić długą historią oraz wspaniałą zabudową. Tym najważniejszym jest Berat, nie bez powodu nazywany „miastem tysiąca okien”. To chętnie wybierany cel podróży, szczególnie dla tych, którzy cenią sobie piękne widoki. Biura podróży, które zajmują się organizacją wypoczynku w Albanii, w swych ofertach często uwzględniają też zwiedzanie tak ciekawego miejsca, jakim jest Kruja, znana ze średniowiecznego zamku i uroczej starówki. Wielkim zainteresowaniem cieszy się też Butrinti – starożytna osada, mogąca się pochwalić m.in. ruinami rzymskich łaźni oraz antycznym amfiteatrem.

Rezerwacja hotelu z wyprzedzeniem

A co z tymi, którzy chcą w Albanii spędzić niezapomniane wczasy nad morzem? Dla nich nie lada gratką będzie możliwość spędzenia wakacji w jednym z tutejszych kurortów. Ksamil, Saranda czy Durres – to najważniejsze ośrodki turystyczne, którymi przyciąga nas Albania oraz biura podróży zajmujące się organizacją wczasów w tym kraju.