Rezerwacja hotelu z wyprzedzeniem

Podróżowanie poza sezonem

Najprostszą wskazówką jest być może ta, która pozwoli Ci uzyskać hotele jeszcze taniej niż zwykle. Ogólnie sezony podróżnicze dzielą się na trzy: wysoki, niski i średni.

Wysoki sezon to zazwyczaj wakacje letnie (czerwiec-sierpień) i ferie zimowe (grudzień-styczeń). Niskim sezonom towarzyszy zazwyczaj najgorsza pogoda, ale są one również najtańsze w podróży, jednak najlepszym sezonem na podróż jest sezon środkowy, który zazwyczaj przypada na wiosnę i jesień. Środek sezonu jest chyba najbardziej wskazany do podróżowania, zarówno po to, by dostać najtańsze ceny, jak i po to, by móc cieszyć się miejscami o najlepszej pogodzie i uniknąć tłumów. Po sezonie bardzo ważne jest, aby sprawdzić, czy w czasie podróży nie ma świąt państwowych lub długich weekendów.

Najczęstszym przykładem może być Wielkanoc, chociaż technicznie rzecz biorąc jest to połowa sezonu i byłby to idealny sezon na podróże, jest to również sezon, w którym więcej ludzi podróżuje, w niektórych miejscach nawet więcej niż w okresie letnim. Wielkanoc jest wydarzeniem międzynarodowym, więc zalecam sprawdzenie każdego miejsca, do którego się wybierasz, czy Twoja podróż zbiega się ze świętem, szybkie wyszukiwanie w Google z użyciem słów takich jak „święta w Paryżu” lub „święta w Japonii” będzie więcej niż wystarczające. Jeśli masz pecha, że zbiegnie się to w czasie, spróbuj zmienić plan podróży lub daty podróży, aby uniknąć wysokich cen hoteli.

Zarezerwuj z wyprzedzeniem

Wskazówka, aby zarezerwować z wyprzedzeniem jest być może drugą najczęściej powtarzaną tani wskazówką, która jest często powtarzana, ale myślę, że niewiele osób rozumie dlaczego.

W przeciwieństwie do biletów lotniczych, ceny hoteli nie zmieniają się drastycznie w zależności od tego, z jakim wyprzedzeniem dokonasz rezerwacji, w rzeczywistości ceny są już ustalone przez sezon i były przez długi czas, jednak rezerwacja z wyprzedzeniem daje Ci możliwość posiadania większej ilości opcji do wyboru.

Hotele, które wyprzedadzą się jako pierwsze, zawsze będą tymi dobrymi, ładnymi i tanimi. Na koniec dnia zostaniesz z hotelami, które mogą być poza Twoim budżetem. Więc teraz wiesz, jeśli chcesz zdobyć tani hotel, który pasuje do Twojego budżetu i preferencji, musisz zarezerwować z wyprzedzeniem.