Wybór hotelu: czystość i lokalizacja

Jedną z najważniejszych, jeśli nie najważniejszą częścią podróży jest zakwaterowanie, zazwyczaj stanowi ono 50% lub więcej wydatków i może uczynić Twój pobyt niezapomnianym, w dobry lub zły sposób.

Osobiście przebywałem w większej ilości hoteli i hosteli niż mogę sobie przypomnieć, od super luksusowych miejsc do innych, o których chciałbym zapomnieć, dlatego napisałem ten artykuł, który pomoże Ci dowiedzieć się, jak wybrać dobry hotel na pobyt.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć jest to, że w życiu nie ma nic za darmo, a większość rzeczy, które są tanie zazwyczaj mają koszt, który jest przenoszony na inne rzeczy. Na przykład, najtańsze hotele będą zazwyczaj na obrzeżach miasta, mogą nie być tak czyste lub nie mieć wszystkich usług, których potrzebujesz. Musisz być świadomy, jak wiele jesteś w stanie poświęcić w komforcie, aby znaleźć tani hotel.

Tak więc, jeśli porównywałeś 2 lub 4-gwiazdkowe hotele i chciałeś znaleźć dobry i tani hotel, musisz wziąć pod uwagę niektóre z następujących rzeczy:

Lokalizacja. Najtańsze hotele będą zazwyczaj znajdować się w najdalszych miejscach od obszaru turystycznego, w małych miastach może to nie robić różnicy, ale w dużych miastach, gdzie jest to 2 lub 3 godziny jazdy w jedną stronę plus kolejne 2 lub 3 godziny z powrotem, może to nie być tak wygodne.

Bogata oferta hotelów

Dostęp do transportu publicznego. Zanim zaczniesz szukać hoteli, powinieneś mieć świadomość, jaki jest najbardziej efektywny sposób poruszania się w mieście w którym będziesz. Na przykład, najbardziej efektywnym sposobem poruszania się w Japonii jest transport publiczny, podczas gdy w Indiach jest to taxi lub rickshaw.

Czystość. Wychowałam się w rodzinie, w której czystość jest bardzo ważna, kiedy byłam mały moja mama nie pozwalała mi bawić się w brudzie czy na ulicy, żebym się nie pobrudził, zawsze chodziła za mną z mokrą chusteczką. Mój pokój i mieszkania, w których mieszkałem zawsze były czyste, jeśli mi nie wierzysz, zapytaj moich byłych współlokatorów. Ale kiedy rzeczy nie są pod moją kontrolą, tak jak w pokoju hotelowym, jestem właściwie całkiem wyluzowany i nie ma to na mnie wpływu. Nie zatrzymywałbym się w miejscach, gdzie karaluchy grasują wszędzie, chociaż raz martwy świerszcz obudził się w moim łóżku, a był to dobrze znany hotel sieciowy. Chodzi o to, że w wielu krajach czystość nie jest być może jedną z ich mocnych stron i nawet w hotelach średniej klasy będą rzeczy, które nie są zgodne z tym, do czego jesteś przyzwyczajony we własnym kraju, ale to nie znaczy, że nie możesz przeżyć kilku nocy.