Niepisane zasady w hostelach

Jeśli nigdy nie przebywałeś w hostelu, musisz zrozumieć, że istnieją pewne zasady, które nie są jednoznaczne, ale konieczne do zapewnienia współistnienia wszystkich ludzi. To nic wielkiego, po prostu odrobina zdrowego rozsądku, ale wiele osób ma tendencję do zapominania o nich.

Sprzątaj po sobie w kuchni.

Większość hosteli zapewni Ci kuchnię z naczyniami do Twojej dyspozycji, nie bądź tą osobą, której wszyscy nienawidzą. Jeśli przygotowujesz dużo jedzenia, idealnym sposobem na nawiązanie nowych znajomości jest podzielenie się nim z ludźmi, którzy tam są.Ta sama zasada dotyczy korzystania z łazienki lub prysznica, staraj się nie robić bałaganu, ponieważ inni ludzie będą musieli go posprzątać, a to nie jest w porządku.

Unikaj hałasu.

Złotą zasadą współżycia jest nie robić innym tego, czego nie chcesz, aby inni robili tobie, więc jeśli jesteś jednym z tych ludzi, którzy nienawidzą hałasu w nocy, to unikaj bycia przyczyną tego hałasu. Jeśli na przykład wychodzisz na imprezę i wracasz we wczesnych godzinach porannych, postaraj się zostawić przygotowaną piżamę, aby nie rozpakowywać walizki o tej porze i nie przeszkadzać wszystkim.

Bądź uprzejmy.

„Proszę” i „dziękuję” to dwa słowa, które otworzą przed Tobą cały świat. Odrobina serdeczności nigdy nikogo nie zabiła i tworzy wspaniałe przyjaźnie. Nie zapomnij też o uśmiechu.

Jeśli wyjeżdżasz wcześnie, spakuj plecak poprzedniego dnia.

Pewnego dnia prawdopodobnie będziesz musiał złapać samolot, pociąg lub prom o 6 rano lub wcześniej, nie ma nic bardziej obrzydliwego niż ktoś, kto wstaje wcześnie i szuka po całym pokoju rzeczy, próbując znaleźć skarpetki, których nie może sobie przypomnieć, gdzie je zostawił. Pamiętaj, aby spakować swój plecak poprzedniego dnia i zostawić w nim tylko to, czego będziesz używać w ciągu dnia.

Używaj latarki czołowej.

Ten niewielki element ekwipunku podróżnego jest niezbędny dla każdego, kto będzie często korzystał z hosteli lub kempingów. Jeśli jesteś osobą, która zasypia późno lub lubi czytać przed snem, nie myśl, że wszyscy będą podzielać Twoje nocne zwyczaje i dlatego mają obowiązek zostawiać włączone światło, bądź rozważny i używaj swojej czołówki do czytania. Można jej również użyć do znalezienia drogi do łazienki w nocy bez konieczności włączania światła w całym pokoju (telefon komórkowy też działa).

Zmniejsz głośność w swoich słuchawkach

Podobnie jak czytanie w nocy, jeśli jesteś jedną z tych osób, które nie mogą zasnąć bez słuchania muzyki, staraj się ściszyć ją do minimum, nie każdy będzie podzielać twoje gusta muzyczne lub pragnienie słuchania najnowszego hitu Lady Gagi o 3 nad ranem.

Nie zagracaj pokoju swoimi walizkami czy plecakami.

Generalnie we wszystkich hostelach będziesz miał konkretne miejsce (szuflada, szafa, szafka), gdzie można przechowywać swoje rzeczy. Postaraj się położyć tam walizkę lub plecak tak, aby nie przeszkadzały innym gościom. Możesz też poszukać miejsca, które będzie bardziej wolne, aby pomieścić Twoje walizki (np. obok łóżka).