Czytaj opinie hotelów przed rezerwacją

Najlepszym sposobem na znalezienie dobrego hotelu jest przeczytanie opinii innych podróżnych. Większość moich rezerwacji dokonuję za pośrednictwem: Booking.com lub Hostelworld.com, zawsze staram się rezerwować prywatne pokoje, chyba że miasto, w którym będę jest naprawdę drogie i jedyną opcją jest znalezienie hostelu.

Wykonuje szybkie wyszukiwanie na Hostelworld, mimo że są to hostele czasami można wynająć prywatne pokoje za ułamek kosztów normalnego hotelu. Sprawdzam opcje hosteli czy mają prywatne pokoje. Cena, którą podadzą na stronie jest zazwyczaj za jedną osobę i jeśli chcesz mieć pokój dla siebie, będziesz musiał zapłacić podwójnie. To znaczy, że jeśli pokój jest dla dwóch osób, nawet jeśli podróżujesz sam, cena, którą podadzą, jest dla jednej osoby, a skończysz płacąc za dwie osoby. Ta notka jest tylko po to, abyście wiedzieli jak działa Hostelworld.

Jeśli znajdę coś, co wydaje się rozsądne, natychmiast czytam recenzje.

Jeśli planuję rezerwację online, to NIGDY, NIGDY nie zatrzymam się w hotelu/hostelu, jeśli nie ma on recenzji od innych podróżnych. Jeśli planuję wyszukać i zarezerwować hotel tego samego dnia, w którym przyjeżdżam do miasta, to zawsze proszę o pokazanie mi pokoju, zanim go zaakceptuję. Kiedy pokażą Ci pokój pierwszą rzeczą, którą powinieneś sprawdzić jest łazienka, dostęp do ciepłej wody i klimatyzacja, zapytaj jak działa ciepła woda i czy jest dostępna w każdej godzinie. W niektórych miejscach ciepła woda jest tylko rano, a w innych trzeba włączyć podgrzewacz wody, aby z niej skorzystać.

Tak ważne jest aby czytać opinie, ponieważ jest to prawdziwe doświadczenie ludzi, którzy tam przebywali i choć czasami brzmią one przesadnie, mogę szczerze powiedzieć jaka jest prawda.

Koszt, który pokazuje Booking jest całkowitym kosztem zakwaterowania, to znaczy, ile zapłacisz za wszystkie noce, na które planujesz zatrzymać. Ważne jest, abyś czytał uważnie, ponieważ czasami koszt ten nie zawiera podatków i będziesz musiał doliczyć dodatkowy procent, jest to bardzo powszechne w Indiach.

Po zidentyfikowaniu hotelu, który przykuł moją uwagę, przechodzę bezpośrednio do recenzji, nie interesuje mnie opis hotelu, interesuje mnie to, co inni ludzie mówią o hotelu. Znajdziesz tam wszystkie rodzaje recenzji, rzeczy takie jak „Było idealnie, wszystko było w porządku” do „Najgorszy hotel, w jakim kiedykolwiek przebywałem”.