Wybierasz się do Włoch? Tych miast nie możesz pominąć!

Dla wielu z nas Włochy są wymarzonym kierunkiem wycieczki. Dlaczego? Bo ten kraj to wyjątkowa atmosfera, ciekawe zabytki i piękne widoki, których podziwianie każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń. Biura podróży, które zajmują się organizacją wypraw na teren tego kraju, od dawna zachęcają nas nie tylko do wypoczynku na włoskich plażach, ale i do wycieczek na teren tych ośrodków miejskich, na terenie których czeka na nas moc wyjątkowych atrakcji. W jakich miastach warto się zatrzymać podczas takiej wycieczki?

Wybór hotelu: czystość i lokalizacja

Jednym z tych miast, do zwiedzenia których tak gorąco zachęcają nas znane biura podróży, jest Rzym. Włoska stolica to cenne zabytki i unikalne atrakcje, w gronie których znajdują się i antyczne budowle, i ciekawe zabytki reprezentujące sztukę Odrodzenia. Rzym nie jest jednak jedynym miastem, któremu w czasie wycieczki po tym kraju warto poświęcić nieco więcej uwagi. Dla tych, których fascynują dalekie wyprawy oraz dzieje znanych podróżników, miastem wyjątkowo ciekawym będzie Genua. To właśnie tu można zobaczyć słynny dom Krzysztofa Kolumba – najważniejszego odkrywcę w dziejach świata. Miasto to może się jednocześnie pochwalić wspaniałym portem oraz ciekawymi perełkami dawnej architektury, które skupiły się głównie na terenie starówki. Wspaniałymi zabytkami przyciąga też Rawenna. Jej duma są bizantyjskie zabytki, we wnętrzu których wciąż można podziwiać wspaniałe mozaiki. Te dzieła sztuki mogą wzbudzić ogromny zachwyt wśród zwiedzających, jednak nie tylko im warto się uważniej przyjrzeć. W tym mieście nie brak pięknych kamienic, okazałych rezydencji oraz tak ważnych miejsc, jak grobowiec Dantego. W jakim mieście warto się jeszcze zatrzymać? Z pewnością wielkie wrażenie na turystach zrobi Werona. Zabytki starożytne oraz miejsca związane z losami Romea i Julii sprawiają, że wycieczki po tym mieście od lat cieszą się wielką popularnością.

Włochy są krajem wyjątkowym, a ich atrakcje na każdym turyście mogą zrobić ogromne wrażenie. Zainteresowanie, jakim biura podróży obdarzyły ten kraj, nikogo nie powinno dziwić. Wszak na terenie włoskich miast ze wspaniałymi zabytkami można się spotkać niemal na każdym kroku, a piękne budowle i unikalne dzieła sztuki sprawiają, że pobyt w tym kraju na długo pozostanie w pamięci każdego turysty.

One thought on “Wybierasz się do Włoch? Tych miast nie możesz pominąć!

Comments are closed.